Repertoár

Pinocchio

Řezbář Geppetto už léta touží po synkovi. Jednoho dne si proto vyřeže loutku, které dá jméno Pinocchio. Kouzelná víla pak loutku oživí a ta se vydá za dobrodružstvím. Už za rohem ale čeká na Pinocchia zlý lišák Gideon, který loutku tajně prodá řediteli kočovného divadla. Ředitel Lampwick má však s loutkou jiné úmysly a plánuje ji odvést daleko od domova. V ten okamžik se zjeví víla, která ředitele začaruje a Pinocchia osvobodí. Poutavý příběh nakonec dopadne dobře a dřevěný klouček se vrátí k řezbáři Geppettovi a jeho věrnému psíkovi Figarovi. 

Lapálie čerta Bonifáce

Čert Bonifác je mladý čert, který chodí do školy a učí se novým věcem, ale moc mu to nejde. Dalo yb se říci, že to je čert z duší anděla. Jednou místo hříšníka vaří v kotli polévku pro hladové. Luficer se na něho pěkně rozlobí, a to né jednou. Lucifer prská síru i tehdy, když čert Bonifác hraje karty s karbaníky a nechává je vyhrát - jen proto, aby měli radost. Když vezme do pekla dobrou duši, lucifer ho chce vyhnat z pekla. Nakonec se napraví a stane se dobrým čertem.

Čarodějná pohádka

Ve velkém černém lese žije dobrý čaroděj Koloděj. Spolu s ním tu žijí i věrní kamarádi: havran Alfréd, velký pavouk Xaverus a myš jménem Teodor. Jednoho dne se vydá čaroděj Koloděj na slavnost včech kouzelníků, mágů a čarodějů. Brzy se však vráti, protože ho starší čarovní kolegové na kouzelnický rej nepustili. Prý, až se naučí kouzlit jako oni. 

Pohádka ze dvorka

Kohoutek a slepička si spolu vyšli na zahrádku. Hrabali, hrabali, až kohoutek vyhrabal jadérko a chtěl se o něj se slepičkou rozdělit. Slepička byla ale lakomá a chtěla jadérko jen pro sebe a celé ho spolkla. Skořápka jí však zaskočila v krku a kohoutek se bude muset moc snažit, aby ji zachránil. Všechno dobře dopadne, kohoutek slepičce pomůže a ta mu slíbí, že se už bude o vše dělit.

Jarmareční trdlo

Dva kupci, Krasoň z Hadrmanic a Žofie krásná se sejdou na náměstí. Handrkují se o místo pro svůj stánek. Brzy poté se však usmíří a zahrají vám Bramborovou pohádku, zazpívají jarmareční píseň a také se dozvíte, jak to dopadne s moukou tety Malvíny. 

Pohádky z mechu a kapradí

V pařezové chaloupce pod mechem a kapradím bydlí Křemílek s Vochomůrkou. Tito dva velcí kamarádi každý den zažívají spoustu dobrodružství a legrace. Jednou sází kytičku, podruhé jahody a nakonec se vydají do lesa na pařezy. Ne vše se jim hned podaří, ale nakonec všechno zvládnou.

Povídání o pejskovi a kočičce

"To bylo tenkrát, když spolu kočička s pejskem hospodařili. Měli u lesa svůj malý domeček, tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé, ale ani to tak neuměli, protože mají malé a nešikovné tlapičky, a tak nemohli všechno dělat, jako lidé. Do školy nechodili, protože škola není pro zvířátka, kdepak, ta je jen pro děti. A tak to v domečku vypadalo všelijak..."

Nezbedná pohádka o Koblížkovi

Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který jí jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jenomže koblížek je velký neposeda a tak se vydá do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka, medvěda i mazanou lišku.

Jeníček a Mařenka

Upravená verze známé pohádky bratří Grimmů o Jeníčkovi a Mařence. Děti zabloudí v lese poté, co je macecha vyžene z domu. Po celém dni bloudění ve velkém černém lese, dorazí až k chaloupce. Tam žije zlá čarodějnice, která si chce Jeníčka vykrmit a upéct, ale Mařenka ho nakonec zachrání a společně se vrátí domů.

Jak se vaří pohádka

Nahlédněte s námi do jednoho pekařství, kde to už od rána krásně voní. Mají tu čerstvé koblihy, koláče, ale i křupavý chléb nebo rohlíčky. V tomto pohádkovém pekařství jednoho dne zazvoní telefon. Hlas ve sluchátku oznámí, že pan král si přeje uvařit pohádku. Jak se ale taková pohádka vaří? A vaří se vůbec? Co vše do ní patří a co nepatří? To všechno se dozvite.

Švec a čert

Tento pohádkový příběh nás zavede do chalupy chudého ševce, který lidem spravuje boty. Jednoho dne se mu za pecí zjeví čert. Švec se ho ale nebojí, protože má pro strach uděláno...

Doktorská pohádka

Do ordinace pana doktora Františka Korpuse, přicházejí různí lidé. Jednou je to dítě, podruhé dospělák. Do jeho ordinace však zavítají i pohádkové bytosti, jako hejkal, vodník, rusalka a nesmíme zapomenout také na čarodějnici.

Nábor šašků

Interaktivní autorské představení, které je postaveno na dětech a na jejich fantazii a kreativnosti. Právě diváci dávají za pomoci herce dohromady celý příběh a jeho děj. Děti se na chvíli stanou herci, vyzkouší si divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr zažijí i pravou divadelní "děkovačku." 

Král Sedmilhář

Zlá kněžna Kateřina nechala vyhlásit, že dá svou knížeci korunu a mnoho peněz tomu, kdo jí řekne takovou lež, že tomu sama neuvěří. A tak se podkoní Martin rozhodne zkusit štěstí. Vydá se za kněžnou na zámek a cestou potká kouzelnou stařenku, která mu dobře poradí. Martin pak přelstí kněžnu a stane se králem Sedmilhářem.

Šapitó

Principál cirkusu požádá děti o záchranu představení. Děti musí použít fantazii a pohybové dovednosti, aby  zastoupily  kouzelníka, tanečnici, krotitele, klauny...

Uvedená představení trvají okolo 35 až 45 minut v základní nabídce. Dle požadavků a náročnosti pořadatele lze čas snížit nebo naopak zvýšit. Venkovní  produkce je možná. Z produkce je možné pořizovat fotografie a videa k propagaci představení a pro osobní účely. Jiné zveřejňování, bez předchozí domluvy, není možné.

Je nutné počítat až s měsíční objednací lhůtou !!!

Ceník divadelních představení

Platnost ceníku je od 1. 1. 2020

Ceny jednotlivých představení se pohybují od 2.000 Kč až 8.000 Kč.

Animační programy pro děti - 3.000 Kč / h.

Informace a předprodej

kulturaprodeti@email.cz

Lucie Albrecht: + 420 739 424 292
Dana Benešová: + 420 721 128 550
Dana Dvorská: + 420 605 729 756 - Komorní scéna

Podporují nás

NEZÁVISLÉ DIVADLO - Holé Vrchy 48, Dobrovice | IČ: 017 93 144 | kulturaprodeti@email.cz | O cookies

REZERVACE VSTUPENEK