Repertoár 2019 / 2020

Bouřlivé jaro

Tragikomedie sledující životní eskapády úspěšné herečky Gertrudy Matthews, která se do pozice uznávané a oceňované heroiny dostala díky své píli a houževnatosti, k čemuž ji vybičovaly především konflikty s matkou. Její životní mozaiku nahlížející do zásadních životních okamžiků tvoří dvě časové roviny. V první je Gertruda na samém vrcholu kariéry, sbírá jednu cenu za druhou. V druhé žije Gertie sama, její sláva je na ústupu a divadlo s ní po pětadvaceti letech rozvázalo pracovní poměr. Napsal: Arnold Wesker. Výprava: Erik Juleny. Hudba: Vladislav Omítka Bauer. Hrají: Vilma Cibulková a Patrik Šimůnek.

Jarmareční trdlo

Dětské divadelní představení o tom, jak se dva kupci, Krasoň z Hadrmanic a Žofie krásná, sejdou na náměstí a handrkují se o místo pro svůj stánek. Brzy poté se však usmíří a zahrajou vám pouliční divadlo, zazpívají tradiční jarmareční píseň a také se dozvíte, jak to dopadne s moukou tety Malvíny. Napsal a režíroval: Patrik Šimůnek, DiS., kostýmy a výprava: Lucie Albrecht, texty písní: Karel Pokorný, DiS.

Pohádky z mechu a kapradí

Daleko za lesem na pasece, pod stromy, v pařezové chaloupce pod mechem a kapradím žili dva skřítci. Menší a zavalitější Vochomůrka a vyšší a hubený Křemílek. Společně žili v chaloupce v lese, kde společně hospodaří a zažívali různé situace. Společně se například snažili vypěstovat květinu nebo ušít kalhoty. Křemílek s Vochomůrkou jsou velcí kamarádi a neudělají bez sebe ani ránu.  Jejich příhody ale vždy dopadnou dobře. 

 

Povídání o pejskovi a kočičce

To bylo tenkrát, když spolu kočička s pejskem hospodařili. Měli u lesa svůj malý domeček, tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé, ale ani to tak neuměli, protože mají malé a nešikovné tlapičky a tak nemohli všechno dělat, jako lidé. Do školy nechodili, protože škola není pro zvířátka, kdepak, ta je jen pro děti. A tak to v domečku vypadalo všelijak.

 

Nezbedná pohádka o Koblížkovi

Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který ji jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jelikož je ale horký, nechá ho vychladnout. Jenomže koblížek je to velký neposeda a tak se vydá se do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka a dokonce narazí i na medvěda. Na chlubivého Koblížka vyzraje až mazaná liška.

 

Jeníček a Mařenka

Upravená verze známé pohádky bratří Grimmů o dvou dětech, starším Jeníčkovi a mladší Mařence, které zabloudí v lese poté, co je macecha z chalupy vyžene, protože nemají dost peněz, aby uživili tolik hladových krků. Po celém dni bloudění ve velkém černém lese, dorazí až k chaloupce, kde žije zlá čarodějnice.Tak si chce Jeníčka vykrmit a upéct, ale Mařenka ho nakonec zachrání a společně se vrátí do chalupy za tatínkem.

 

Jak se vaří pohádka

Nahlédněte s námi do jednoho pekařství, kde to od rána tak krásně voní. Mají tu čerstvé koblihy, koláče, ale i křupavý chléb nebo rohlíčky. V tomto, až pohádkovém pekařství peče Bernadeta, místní pekařka, které pomáhá a pravou rukou je kuchař a Vilém. Jednoho dne zazvoní telefon. Hlas ve sluchátku oznámí, že jeho královská milost, král Marcipán I. zvaný Kremrole, si přeje uvařit pohádku. Jak se ale taková pohádka vaří? A vaří se vůbec? Co vše do ní patří a co nepatří? To se dozvíte v představení "Jak se vaří pohádka."

 

Švec a čert

Tento zimní pohádkový příběh nás zavede do chalupy chudého ševce, který lidem spravuje boty. Jednoho dne se mu za pecí zjeví čert. Když ševce navštíví čert, není to žádná legrace, švec se ho ale nebojí, protože má pro strach uděláno. Nakonec vše dopadne dobře. Čert ševcovi pomůže a tak nakonec se vrátí čert do pekla sám, ale ještě ten rok se na zem vrátí, aby splnil to, co ševci slíbil. 

 

Doktorská pohádka

Do ordinace pana doktora Františka Korpuse, přichází nejroztodivnější postavy. Jednou je to dítě, podruhé dospělák, ale i pohádkové bytosti, jako třeba hejkal, nebo se ve dveřích jednoho dne objeví i vodník no a po něm  třeba rusalka a nesmíme zapomenou i na čarodějnice.

 

Nábor šašků

Interaktivní autorské představení pro děti i dospělé. Představení je postaveno na dětech, na jejich rozvoji fantazie a kreativnosti. Právě diváci tohoto představení dávají za pomoci herce dohromady celý příběh a děj představení. Je to jedinečné představení, kde si diváci mohou vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec a také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní "děkovačku." 

 

Šapitó

Interaktivní představení, jak pro děti, tak i dospělé, jejímž tématem je cirkus. Představení je postaveno dětem, na rozvoj fantazie a kreativitěné.Právě diváci tohoto představení dávají za pomoci herce dohromady celý příběh a děj představení. Je to jedinečné představení, kde si diváci mohou vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec a také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní "děkovačku."

 

_______________________________________________________________________

kulturaprodeti@email.cz

+ 420 721 315 497

Uvedená představení trvají okolo 35 až 40 minut v základní nabídce. Dle požadavků a náročnosti pořadatele lze čas snížit nebo naopak zvýšit. Venkovní produkce je možná tehdy, pokud pořadatel zajistí vhodné podmínky pro realizaci v případě silného větru nebo deště (my venkovní produkci z vlastní zkušeosti nedoporučujeme). Požadujeme standardně uvolnění prostor, kde se má produkce realizovat, 60 minut před realizací.

Z produkce je možné pořizovat fotografie a videa k propagaci představení a pro osobní účely, jiné zveřejňování, po předchozí domluvě, není možné.

 

CENÍK DIVADELNÍCH PŘEDSTAVENÍ

Platnost ceníku je od 1.3.2019

 

Ceny jednotlivých divadelních představení se pohybují od 1.500 Kč až 8.000 Kč.

Bouřlivé jaro - 37.500 Kč

Animační programy pro děti - 2.000 Kč / Hod. 

Je nutné počítat s dvou až tří-měsíční objednací lhůtou.