Repertoár 2016 /2017

Nezbedná pohádka o Koblížkovi

Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který ji jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jelikož je ale horký, nechá ho vychladnout. Jenomže koblížek ožije a protože je to velký neposeda, vydá se do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka a dokonce narazí i na medvěda. Na chlubivého Koblížka vyzraje až mazaná liška.

Image

Království zlaté vařečky

Příběh o princezně Leničce, která ráda mlsá. V království zlaté vařečky vládne král Marcipán I. Ten král má dceru Leničku, která strašně zlobí, neuklízí si hračky a k tomu ještě od rána do setmění cumlá v puse bonbony, drží v ruce lízátko a nebo líže zmrzlinu. Království kuchař Honzík s ní má jen trápení. Princezna nechce obědvat, ani nevečet a tak kuchař musí neustále vymýšlet co by mladé princezně uvařil. Jednoho dne se kuchař Honzík rozlobí na princeznu a převleče se za šaška.

Dělá přesně to, co malý princezna. Neuklízí si hračky, Nečistí si zuby, odmlouvá a nebo také mlsá. Princezna je rázem překvapená, že jí nový šašek snědl všechny bonbony.

Jak pohádkový příběh v království zlaté vařečky dopadne? To se děti dozvíte až nakonci pohádky.

Image

Pohádky  zahradníčka Pepina

Pohádka, jako stvořená pro přivítání jara. Představením provází zahradníček Pepin a vypráví příběhy, které zažívá na své zahrádce. Příběhy jsou známé, ale i méně známé a především naučné. Představení je složeno z loutkového a činoherního herectví.

Image

Jeníček a Mařenka

Upravená verze známé pohádky dle předlohy bratří Grimmů o dvou dětech, starším Jeníčkovi a mladší Mařence, které zabloudí v lese poté, co je macecha z chalupy vyhnala, a dorazí až k perníkové chaloupce, kde žije zlá čarodějnice.

Tak si chce Jeníčka vykrmit a upéct, ale Mařenka s dětmi ho nakonec zachrání a společně se pak mohou vrátit do chalupy za tatínkem. 

Image

Šapitó

Interaktivní pohádka pro děti i dospělé, jejímž tématem je cirkus. Představení není postaveno na hercích, ale na samotných dětech. Právě dětští diváci tohoto představení dávají za pomoci profesionálního herce dohromady celý příběh a obsah představení. Je to jedinečné představení, kde si dětský divák může vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec, také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní děkovačku. 

Image

Pinocchio

Pohádkový příběh o dřevené louce, které kouzelná víla vdechla život. Pinocchio se loudá ulicí do školy, kde ho potká lišák Godeon, který mu namluví, že škola není důležitá a odvede ho k řediteli místního divadla, Johnu Lampwikovi, který mu nabídne účinkování v divadle. Pinocchio souhlasí, ale opak je pravdou. Zlý principál ho chce prodat do daleké ciziny. Naštěstí zakročí kouzelná víla a Pinocchio se vrátí zpět k řezbáři Geppetovi. 

Image

Nábor šašků

Interaktivní pohádka pro děti i dospělé, jejímž tématem je vysloužilý šašek, který hledá za sebe náhradu. Představení je postaveno dětem, na rozvoj fantazie a kreativitěné.Právě diváci tohoto představení dávají za pomoci profesionálního herce dohromady celý příběh a obsah představení. Je to jedinečné představení, kde si dětský divák může vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec, také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní děkovačku. 

Image

Pohádky naší babičky

Vánoční pohádka, kterou vypravuje babička a k tomu jí pomáhá kašpárek a mnoho dalších maňásků, kteří se na vás moc těší. Babička není ledajaká, ale kouzelná, protože má s sebou knížku plnou podivuhodných příběhů. Představení je složeno z loutkového a činoherního herectví.

Image

Jak se vaří pohádka

Nahlédněte s námi do jednoho pekařství, možná i cukrářství, kde to od rána tak krásně voní. Mají tu čerstvé koblihy, koláče, ale i křupavý chléb nebo rohlíčky. V tomto, až pohádkovém pekařství peče Bernadeta, místní pekařka, které pomáhá a pravou rukou je kuchař a cukrář Vilém.

Jednoho dne zazvoní telefon. Hlas ve sluchátku oznámí, že jeho královská milost, král Marcipán I. Zvaný Kremrole, si přeje uvařit pohádku. Jak se taková pohádka vaří? A vaří se vůbec? Co vše do ní patří a co nepatří, to se přijďte sami podívat a nezapomeňte si zástěru a vařečku.

Švec a čert

Když ševce navštíví čert, není to žádná legrace a to, když ještě nechce odejít a začne ševcovat na místo ševce. 

Tento pohádkový příběh nás zavede do chalupy chudého ševce, který lidem spravuje boty. Jednoho dne se mu za pecí zjeví čert. Švec se ho nebojí, protože má čisté svědomí a tak hned na čerta spustí, co chce v jeho stavení. Čert mu poví, že dostal přikázáno od lucifera, a musí přinést lidskou duši do pekla. 

Jestli čert nakonec ševce odnese, nebo jak to vlastně dopadne, to se musíte přijít podívat. Milé děti, vezměte mladší sourozence, babičku i tatínka a přijďte se podívat a nebojte, čerta se bát rozhodně nemusíte.

Image

Kašpárek a ježibaba

Pan král onemocněl a tak kašpárek Vendelín běží za ježibabou Ethel Koštětovou z Krkavcova, aby uvařila lektvar a pomohla králi. Jenom je stará a zapomněla recept a tak kašpárek hledá v knize, ale pochopitelně se několikrát splete a čaruje, aniž by věděl, co ho může potkat.

Image

Doktorská pohádka

Do ordinace pana doktora Korpuse, přichází nejroztodivnější postavy. Jednoho dne tam byl hejkal, podruhé zase se ve dveřích objeví vodník no a po něm Rusalka a nakonec i nemocná čarodějnice.

Pohádkový pan doktor Ferdinand Korpus léčí nejen dospěláky a děti, ale i pohádkové bytosti a tak se můžete na něho přijít podívat, třeba jen tak na prevenci.

Image

Český Honza

Lidová autorská pohádka o líném Honzovi, kterého matka vyžene do učení k sedlákovi. Ale nic ho tak nenapraví, neponaučí a nedonutí pracovat, jako silná a hluboká láska k Anežce, dceři sedláka. Pohádka končí veselkou!

Image

POŠŤÁCKÁ POHÁDKA

To bych tedy rád věděl, když mohou být pohádky o všelijakých jiných lidských řemeslech a povoláních, jako o králích a princích a loupežnících, pastýřích a rytířích a černokněžnících a obrech a drvoštěpech a vodnících, proč by nemohla být také jednou pohádka o pošťákovi? Vždyť takový poštovní úřad, to je skoro jako zakleté místo; máte tam samé nápisy, že "kouřiti je zakázáno" a "psy s sebou bráti je zakázáno" a mnoho jiných varovných tabulek - říkám vám, tolik vyhlášek a zapovědí nemají ve svých úřadovnách ani čarodějníci, ani draci. Ale to není všechno. V tomto úřadě žijí i skřítci poštovní, zvaní pumprlíci.

Image

MALÁ POHÁDKA O VELIKÉ ŘEPĚ

V malé vesničce nedaleko Prahy žil dědeček s babičkou. Měli malinký domek s velkou zahradou, kde na záhoncích rostla cibule, brambory, ale i řepa. Jednou babička nařídila dědečkovi, aby řepu vytáhl a přinesl. Dědeček se ale vrátil s nepořízenou, řepu totiž sám nevytáhl...

Interaktivní představení do kterého se mohou zapojit i diváci samotného představení a pomoci dědečkovi a babičce s vytáhnutím řepy ven.

Image​​

Kontaktní informace

NEZÁVISLÉ DIVADLO
Holé Vrchy 48
Dobrovice
29446
Česká republika
IČ:
01793144
DIČ:
CZ9010193709