Repertoár 2017 / 2018

Pohádky z mechu a kapradí

Daleko za lesem na pasece, pod stromy, v pařezové chaloupce pod mechem a kapradím žili dva skřítci. Menší a zavalitější Vochomůrka a vyšší a hubený Křemílek. Společně žili v chaloupce v lese, kde společně hospodaří a zažívali různé situace. Společně se například snažili vypěstovat květinu nebo ušít kalhoty. Křemílek s Vochomůrkou jsou velcí kamarádi a neudělají bez sebe ani ránu.  Jejich příhody ale vždy dopadnou dobře. 

 

Povídání o pejskovi a kočičce

To bylo tenkrát, když spolu kočička s pejskem hospodařili. Měli u lesa svůj malý domeček, tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé, ale ani to tak neuměli, protože mají malé a nešikovné tlapičky a tak nemohli všechno dělat, jako lidé. Do školy nechodili, protože škola není pro zvířátka, kdepak, ta je jen pro děti. A tak to v domečku vypadalo všelijak.

 

Nezbedná pohádka o Koblížkovi

Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který ji jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jelikož je ale horký, nechá ho vychladnout. Jenomže koblížek je to velký neposeda a tak se vydá se do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka a dokonce narazí i na medvěda. Na chlubivého Koblížka vyzraje až mazaná liška.

 

Jeníček a Mařenka

Upravená verze známé pohádky bratří Grimmů o dvou dětech, starším Jeníčkovi a mladší Mařence, které zabloudí v lese poté, co je macecha z chalupy vyžene, protože nemají dost peněz, aby uživili tolik hladových krků. Po celém dni bloudění ve velkém černém lese, dorazí až k chaloupce, kde žije zlá čarodějnice.Tak si chce Jeníčka vykrmit a upéct, ale Mařenka ho nakonec zachrání a společně se vrátí do chalupy za tatínkem.

 

Jak se vaří pohádka

Nahlédněte s námi do jednoho pekařství, kde to od rána tak krásně voní. Mají tu čerstvé koblihy, koláče, ale i křupavý chléb nebo rohlíčky. V tomto, až pohádkovém pekařství peče Bernadeta, místní pekařka, které pomáhá a pravou rukou je kuchař a Vilém. Jednoho dne zazvoní telefon. Hlas ve sluchátku oznámí, že jeho královská milost, král Marcipán I. zvaný Kremrole, si přeje uvařit pohádku. Jak se ale taková pohádka vaří? A vaří se vůbec? Co vše do ní patří a co nepatří? To se dozvíte v představení "Jak se vaří pohádka."

 

Švec a čert

Tento zimní pohádkový příběh nás zavede do chalupy chudého ševce, který lidem spravuje boty. Jednoho dne se mu za pecí zjeví čert. Když ševce navštíví čert, není to žádná legrace, švec se ho ale nebojí, protože má pro strach uděláno. Nakonec vše dopadne dobře. Čert ševcovi pomůže a tak nakonec se vrátí čert do pekla sám, ale ještě ten rok se na zem vrátí, aby splnil to, co ševci slíbil. 

 

Doktorská pohádka

Do ordinace pana doktora Františka Korpuse, přichází nejroztodivnější postavy. Jednou je to dítě, podruhé dospělák, ale i pohádkové bytosti, jako třeba hejkal, nebo se ve dveřích jednoho dne objeví i vodník no a po něm  třeba rusalka a nesmíme zapomenou i na čarodějnice.

 

Nábor šašků

Interaktivní autorské představení pro děti i dospělé. Představení je postaveno na dětech, na jejich rozvoji fantazie a kreativnosti. Právě diváci tohoto představení dávají za pomoci herce dohromady celý příběh a děj představení. Je to jedinečné představení, kde si diváci mohou vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec a také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní "děkovačku." 

 

Kašpárek a ježibaba

Pan král onemocněl a tak kašpárek Vendelín se vydal za ježibabou Ethel Koštětovou z Krkavcova, aby uvařila lektvar, který by uzdravil pana krále. Jenomže ježibaba je sice dobrá duše, ale je příliš stará a už si moc nepamatuje a často zapomíná. Kašpárek tak musí ježibabě pomoci a hledá v knize lektvarů. Jednou najde recept, při kterém zkameni, poté zase ohluchne, ale to by nebyla pohádka, aby to dobře nedopadlo.

 

Šapitó

Interaktivní představení, jak pro děti, tak i dospělé, jejímž tématem je cirkus. Představení je postaveno dětem, na rozvoj fantazie a kreativitěné.Právě diváci tohoto představení dávají za pomoci herce dohromady celý příběh a děj představení. Je to jedinečné představení, kde si diváci mohou vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec a také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní "děkovačku."

 

Český Honza

Lidová loutková pohádka o líném Honzovi, kterého matka pošle do učení k sedlákovi. Ale nic ho tak nenapraví, neponaučí a nedonutí pracovat, jako hluboká láska k Anežce, dceři sedláka. A tak pohádka končí nakonec veselkou.

 

Pošťácká pohádka

To bychom tedy rádi věděli, když mohou být pohádky o všelijakých jiných lidských řemeslech a povoláních, jako o králích a princích a loupežnících, pastýřích a rytířích a černokněžnících a obrech a drvoštěpech a vodnících, proč by nemohla být také jednou pohádka o pošťákovi? Vždyť takový poštovní úřad, to je skoro jako zakleté místo; máte tam samé nápisy, že "kouřiti je zakázáno" a "psy s sebou bráti je zakázáno" a mnoho jiných varovných tabulek - říkáme vám, tolik vyhlášek a zapovědí nemají ve svých úřadovnách ani čarodějníci, ani pekelníci. 

 

Malá pohádka o veliké řepě

V malé vesničce, jménem Dlouhá Lhota, žil dědeček s babičkou. Měli malinký domek s velkou zahradou, kde na záhoncích rostla cibule, brambory, ale i řepa. Jednou babička nařídila dědečkovi, aby řepu vytáhl a přinesl. Dědeček se ale vrátil s nepořízenou, řepu totiž sám nevytáhl.

Pohádky  zahradníčka Pepina

Pohádka, jako stvořená pro vítání jara. Představením provází zahradníček Pepin a vypráví příběhy, které zažívá na své zahrádce. Příběhy jsou známé, ale i méně známé, ale především naučné. Představení je složeno z loutkového a činoherního herectví.

 

_______________________________________________________________________

stehlikova.produkce@email.cz

+ 420 721 128 550