Repertoár 2021 / 2022

Pinocchio

Řezbář Geppetto už leta touží po synkovi. Jednoho dne si proto vyřeže loutku, které dá jméno Pinocchio. Když se mu tak sen vyplní, ani netuší, co se tu noc má stát. Kouzelná víla loutku oživí a ta se vydá za dobrodružstvím, ale už za rohem na Pinocchia čeká zlý lišák Gideon, který loutku tajně prodá řediteli kočovného divadla. Ředitel Lampwick má s loutkou jiné úmysly a plánuje loutku odvést daleko od domova. V ten okamžik se zjeví víla a ředitele začaruje a Pinocchia osvobodí. Poutavý příběh dřevěného chlapce nakonec dopadne dobře a ten se vráti k řezbáři Geppettovi a jeho věnému psíkovi Figarovi. 

Pohádka ze dvorka

Kohoutek a slepička vyšli si spolu na zahrádku na oříšky. Hrabali, hrabali, až vyhrabal kohoutek jadýrko a upřímně se chtěl rozdělit. Slepička byla ale lakomá, chtěla je čerstvě sáma pohltit, aby kohoutek nevěděl. To však neměla dělat. Skořápka jí zaskočila v krku a kohoutek musel prosit o vodu studánku, ale ta vody dát nechtěla. Ještě, že se nebíčka zřelelo kohoutka a nakonec pohádka mohla dobře dopadnout. Ideální předestavení v jarních měsísích nebo na Velikonoce.

Jarmareční trdlo

Dětské divadelní představení o tom, jak se dva kupci, Krasoň z Hadrmanic a Žofie krásná, sejdou na náměstí a handrkují se o místo pro svůj stánek. Brzy poté se však usmíří a zahrajou vám pouliční divadlo, zazpívají tradiční jarmareční píseň a také se dozvíte, jak to dopadne s moukou tety Malvíny. Napsal a režíroval: Patrik Šimůnek, DiS., kostýmy a výprava: Mgr. Lucie Albrecht, texty písní: Karel Pokorný, DiS.

Pohádky z mechu a kapradí

Daleko za lesem na pasece, pod stromy, v pařezové chaloupce pod mechem a kapradím žili dva skřítci. Menší a zavalitější Vochomůrka a vyšší a hubený Křemílek. Společně žili v chaloupce v lese, kde společně hospodaří a zažívali různé situace. Společně se například snažili vypěstovat květinu nebo ušít kalhoty. Křemílek s Vochomůrkou jsou velcí kamarádi a neudělají bez sebe ani ránu.  Jejich příhody ale vždy dopadnou dobře. 

 

Povídání o pejskovi a kočičce

To bylo tenkrát, když spolu kočička s pejskem hospodařili. Měli u lesa svůj malý domeček, tam spolu bydleli a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé, ale ani to tak neuměli, protože mají malé a nešikovné tlapičky a tak nemohli všechno dělat, jako lidé. Do školy nechodili, protože škola není pro zvířátka, kdepak, ta je jen pro děti. A tak to v domečku vypadalo všelijak.

 

Nezbedná pohádka o Koblížkovi

Krásná Amálka žije v chaloupce u lesa s pracovitým Matějem, který ji jednoho dne přinese voňavé luční kvítí. Amálka mu za to upeče koblížek. Jelikož je ale horký, nechá ho vychladnout. Jenomže koblížek je to velký neposeda a tak se vydá se do světa. Na svých cestách potká zajíce, vlka a dokonce narazí i na medvěda. Na chlubivého Koblížka vyzraje až mazaná liška.

Jeníček a Mařenka

Upravená verze známé pohádky bratří Grimmů o dvou dětech, starším Jeníčkovi a mladší Mařence, které zabloudí v lese poté, co je macecha z chalupy vyžene, protože nemají dost peněz, aby uživili tolik hladových krků. Po celém dni bloudění ve velkém černém lese, dorazí až k chaloupce, kde žije zlá čarodějnice.Tak si chce Jeníčka vykrmit a upéct, ale Mařenka ho nakonec zachrání a společně se vrátí do chalupy za tatínkem.

Jak se vaří pohádka

Nahlédněte s námi do jednoho pekařství, kde to od rána tak krásně voní. Mají tu čerstvé koblihy, koláče, ale i křupavý chléb nebo rohlíčky. V tomto, až pohádkovém pekařství peče Bernadeta, místní pekařka, které pomáhá a pravou rukou je kuchař a Vilém. Jednoho dne zazvoní telefon. Hlas ve sluchátku oznámí, že jeho královská milost, král Marcipán I. zvaný Kremrole, si přeje uvařit pohádku. Jak se ale taková pohádka vaří? A vaří se vůbec? Co vše do ní patří a co nepatří? To se dozvíte v představení "Jak se vaří pohádka."

Švec a čert

Tento zimní pohádkový příběh nás zavede do chalupy chudého ševce, který lidem spravuje boty. Jednoho dne se mu za pecí zjeví čert. Když ševce navštíví čert, není to žádná legrace, švec se ho ale nebojí, protože má pro strach uděláno. Nakonec vše dopadne dobře. Čert ševcovi pomůže a tak nakonec se vrátí čert do pekla sám, ale ještě ten rok se na zem vrátí, aby splnil to, co ševci slíbil. 

Doktorská pohádka

Do ordinace pana doktora Františka Korpuse, přichází nejroztodivnější postavy. Jednou je to dítě, podruhé dospělák, ale i pohádkové bytosti, jako třeba hejkal, nebo se ve dveřích jednoho dne objeví i vodník no a po něm  třeba rusalka a nesmíme zapomenou i na čarodějnice.

 

Nábor šašků

Interaktivní autorské představení pro děti i dospělé. Představení je postaveno na dětech, na jejich rozvoji fantazie a kreativnosti. Právě diváci tohoto představení dávají za pomoci herce dohromady celý příběh a děj představení. Je to jedinečné představení, kde si diváci mohou vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec a také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní "děkovačku." 

Král Sedmilhář

Když uslyší, chudý synek chalupníka jménem Martin, že zlá kněžna Kateřina nechala vyhlásit to, že dá svou knížeci korunu a mnoho peněz tomu, kdo jí řekne takovou lež, že tomu sama neuveří, rozhodne se zkusit štěstí. Vydá se za kněžnou na zámek. Cestou potká stařenku, která se ukáže být kouzelná. Dobře mu poradí a za jeho dobré srdce mu daruje i zlaták, který bude pro vstup do zámku třeba. Chudý Martin obyčejným příběhem přelstí kněžnu a stane se králem Sedmilhářem. Jeho vláda však nebude trvat dlouho. Jakmile kněžnu napraví, odloží korunu a vrátí se zpět do chalupy.

Krámek pana Kadlečka

Detektivní příběh nás zavede do Koloniálu, kde je vedoucím pan Štěpán Kadleček. Jednoho dne zjistí, že se mu z regálu ztratil celý pytlík cukru a štangle salámu. Přivolaný strážník nic nevypátrá, a tak se do pátrání pouští hokynář Kadleček. Legrační až komické kousky se mu vedou, když líčí pastičky na děti, vyslíchá zákazníky nebo nešikovně strčí ruku do dózy, ze které se už jen špatně dává ruka ven. Kdo byl zlodějem? A byl to vůbec zloděj? To se uvidí!

Šapitó

Interaktivní představení, jak pro děti, tak i dospělé, jejímž tématem je cirkus. Představení je postaveno dětem, na rozvoj fantazie a kreativitěné.Právě diváci tohoto představení dávají za pomoci herce dohromady celý příběh a děj představení. Je to jedinečné představení, kde si diváci mohou vyzkoušet stát na jevišti, prožívat to, co prožívá profesionální herec a také si vyzkouší divadelní kostým, práci s rekvizitami a na závěr i pravou divadelní "děkovačku."

_______________________________________________________________________

kulturaprodeti@email.cz

                                        Lucie Albrecht:              + 420 739 424 292

                                      Dana Benešová:              + 420 721 128 550 (asistentka ředitele)

                                         Dana Dvorská:              + 420 605 729 756 (Komorní scéna)

Uvedená představení trvají okolo 35 až 45 minut v základní nabídce. Dle požadavků a náročnosti pořadatele lze čas snížit nebo naopak zvýšit. Venkovní produkce je možná tehdy, pokud pořadatel zajistí vhodné podmínky pro realizaci v případě silného větru nebo deště (my venkovní produkci z vlastní zkušeosti nedoporučujeme). Požadujeme standardně uvolnění prostor, kde se má produkce realizovat, 60 minut před realizací.

Z produkce je možné pořizovat fotografie a videa k propagaci představení a pro osobní účely, jiné zveřejňování, po předchozí domluvě, není možné.

Doklad o bezinfekčnosti s platností od 1.listopadu 2021

S ukončením bezplatného testování k 31.říjnu 2021 dochází od 1.listopadu 2021 ke změně v prokazování bezinfekčnosti před vystoupením. Pokud pořadatel vyžaduje prokázání bezinfekčnosti, lze si vybrat z následujících druhů: Antigen Rapid test za 100 Kč, AntigenTest (1 day) za 300 Kč nebo PCR za 1.000 Kč. Písemná žádost musí být zaslána na email nejpozději při potvrzení objednávky pořadatelem. Děkujeme za pochopení.

CENÍK DIVADELNÍCH PŘEDSTAVENÍ

Platnost ceníku je od 1.1.2020

 

Ceny jednotlivých divadelních představení se pohybují od 2.000 Kč až 8.000 Kč.

Bouřlivé jaro - 37.500 Kč

Animační programy pro děti - 3.000 Kč / Hod. 

Je nutné počítat až s měsíční objednací lhůtou. (Objednávky přijímáme na leden až červen 2022)