Komorní scéna Nezávislého divadla

Nejmenší divadlo v republice

1. ledna 2016 se otevřela Komorní scéna divadla, která je určená pro pořádání dětských divadelních představení pro děti a rodiče, kulturních a kulturně - vzdělávacích akcí a pořadů.

Tato scéna vznikla v září 2010 přebudováním velké a nevyužité zbrojnice, která byla postavena v roce 1953. Její stav ale neodpovídal pořadovaným kritériím a tak byla v roce 2012 uzavřena a zrekonstruována. V dubnu v roce 2013 byla slavnostně znovu otevřena a to slavnostním představením 20. a 21. dubna.

Tuto scénu spravovala Nezávislá divadelní společnost BOUDA z. s. a to do konce roku 2015.

ImageImageImageImage

 

Program:

LEDEN:

19. ledna              Host do domu - J. Dvořák        18:00            Komorní scéna Nezávislého divadla

21. ledna              Povídání o pejskovi a kočičce  10:00            Komorní scéna Nezávislého divadla

21. ledna              Povídání o pejskovi a kočičce  11:00            Komorní scéna Nezávislého divadla

BŘEZEN:

18.března             Doktorská pohádka                  10:00            Komorní scéna Nezávislého divadla

DUBEN:

1. dubna               Kašpárek a ježibaba                10:00            Komorní scéna Nezávislého divadla

KVĚTEN:

13. května            Pošťácká pohádka                   10:00            Komorní scéna Nezávislého divadla

 

                                                      

R E Z E R V A C E

Rezervace na jednotlivá představení či programy je nutná. 
Rezervaci můžete provést na telefoním čísle
+420 723 084 865.

Děkujeme.

DOBOVÝ TISK PSAL /25.4.2013/

Bývalá budova hasičské zbrojnice se po rekonstrukci, kterou financovalo město Dobrovice, proměnila v útulný divadelní stánek pro místní divadelníky. A jak vlastně všechno začalo? Po roce 1989 se v obci Holé Vrchy rozpadl sbor dobrovolných hasičů a veškeré vybavení bylo prodáno či darováno jiným sborům.
O několik let později tyto prostory obsadili divadelníci, aby měli velké prostory na zkoušení. Divadelníkům se zde zalíbilo a zůstali tu v malých obměnách do dnes.

Prostory ale nevyhovovaly, a tak se konala malá rekonstrukce a úprava prostor, ale přesto nesplňovaly představy vedení divadla. Chyběly základní věci, a tak po jednání s městem Dobrovice schválilo zastupitelstvo investici v řádu statisíců na opravu a rekonstrukci, a členové divadla Bouda se dočkali.
„Na začátku minulého roku byl celý objekt vystěhován a prostory se začaly opravovat. Rekonstrukce skončila na konci minulého roku a poté začala výmalba prostor, natírání oken, pokládání koberců, výstavba pódia, inventura kostýmů a vybavení divadelní šatny," řekl Boleslavskému deníku principál divadla Bouda Patrik Šimůnek.

Některé věci divadlu také darovalo divadlo z Broumova a ostatní byly opět uloženy ve skříních.
Tato práce trvala až do uplynulého víkendu, kdy řemeslníky vystřídali herci, kteří se prvním divákům představili v pátek a v sobotu. „Diváci byli novými prostory nadšeni a obdivovat je a na herce se podívat přišla i starostka města Dobrovice Jana Bímová," doplnil k premiéře Šimůnek.

Premiéra měla opravdu úspěch. Bylo vyprodáno a po  představení se mohli diváci posilnit připraveným pohoštěním, posedět a zavzpomínat na staré časy. V programu byli i soutěže pro diváky ze znalostí české historie (i divadla) a také soutěž o hádání známých osobností. Každý z účastníků si odnesl malou pozornost.

Na představení dorazil i Jindřich Šlechta, majitel firmy, která dodala materiál na výstavbu pódia a stala se jedním z významných sponzorů, který pomohl mladým hercům o snahu vybudování malého divadla.